אודות אוריאל image
יליד 1981. בוגר תואר ראשון (B.A) בפסיכולוגיה מארה"ב (CSUN) ותואר שני (M.S.W) בעבודה סוציאלית עם מיקוד קליני מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, בוגר התכנית התלת-שנתית לפסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית בסמינר הקיבוצים, ותכנית דו-שנתית ללימודי CBT המוכרת על ידי האיגוד הארצי לטיפול CBT (איטה). בסיס הידע הטיפולי שלי יושב על יסודות הפסיכותרפיה הפסיכודינמית, הפסיכולוגיה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT), והגישה האקזיסטנציאליסטית. במקביל לעבודה הטיפולית, אני מביא עימי ניסיון מעולם הניהול וההדרכה במגזר החברתי.

כמטפל, אני רואה את עצמי כמלווה במסע החיים. אני משתמש בניסיוני ובידע הקליני שצברתי כדי לצעוד ביחד איתך בדרך המורכבת והמיוחדת שעליך לפסוע בה. תפקיד המטפל בעיניי הוא להיות מפרש לרוח השינוי שלך, ובזמנים של סערה ואובדן דרך לשמש לך כעוגן ומצפן. מסע החיים הוא אמנם המסע האישי והייחודי שלך, אך אני שם כדי להפוך את הדרך לברורה ומספקת יותר. הניסיון הקליני שלי מאפשר לי להסתכל על התהליך הטיפולי מזוויות קליניות שונות, וביחד איתך לבחור את הליווי והטיפול הנכון ביותר.

קצת עליי
באחד החורפים הירושלמים בתקופת גיל ההתבגרות, הייתי מגיע לבר במרכז העיר כדי לשאול אנשים מה לדעתם משמעות החיים! כן כן.. בכל זאת נער מתבגר כך שאין סיבה לשפוט. המקום (המיתולוגי) היה ידוע בטיפוסים המיוחדים והיצירתיים שפקדו אותו על בסיס קבוע ולכן שאלה גרנדיוזית כמו זו, לא זו בלבד שלא התקבלה באופן מבולבל וחשדני, אלא אפילו התקבלה במידה מסוימת של חמימות ירושלמית חורפית. עד היום אני זוכר כמה נהדר היה לשמוע את התשובות השונות והמשונות שקיבלתי לאם כל השאלות ואת הברק בעיניהם של העונים. משם השיחות כבר התגלגלו בחסות הזרות שגוננה על הנפש ובזכות האלכוהול שחימם את הדם ושחרר את התודעה באותם לילות ירושלמים קרים.

העניין שלי בבני אדם, בקיום ובמשמעות לא פסק מאז נעורי, גם אם שינה לעיתים את אופיו וצורתו. כאדם בוגר פסעתי בדרכים מגוונות: שהיתי בעולם הביטחון לאחר שירותי הצבאי כלוחם ומפקד, למדתי והתנסיתי בעולם המשחק והתאטרון בארץ ובארה"ב, למדתי פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ועבדתי בהדרכה ובניהול במספר תפקידים בעולם החברתי. בין השאר עם ילדים בסיכון, אימהות חד-הוריות, אזרחים ותיקים, סטודנטים, אנשים עם אוטיזם, וטיפול קצר מועד במשברים וחירום.
במהלך כל התקופה ידעתי שיגיע היום בו אהפוך לאיש טיפול, אך חיכיתי למועד בו הידע והניסיון שצברתי בחיי יוכלו לבוא לידי ביטוי באופן שבו ארגיש שלם ואותנטי כמטפל. השילוב בין פסיכותרפיה קלאסית כפי שלמדתי והתנסיתי בה לבין הגישה האקזיסטנציאליסטית וגישת הCBT אליהם נחשפתי בשנות השלושים, חיבר עבורי את העקרונות הטיפוליים שחיפשתי לכדי תאוריה ופרקטיקה שלמה.