אז מי אתה ומה צריך לדעת על הסגנון שלך כמטפל?

בסופו של יום כדי להבין מי אני כמטפל כנראה שאין ברירה אלא להתחיל במפגשים. עם זאת, אני בהחלט מבין את הרצון שלך לנסות ולהבין עד כמה שניתן האם יש פוטנציאל להתאמה.
כמטפל אני משתדל מאד ללמוד איך את/ה רואה את העולם ואת עצמך. אני אדם אמפתי שרואה את הדימיון בין בני אדם הרבה יותר מאת השוני.
מצד שני, תפקידי כמטפל הוא גם "לייצג את העולם" ולראות מבחוץ את האינטראקציות שלך אל מול העולם ואל מול עצמך. אני לא רק מקשיב, אלא גם אומר את דעתי מתוך כבוד אליך, ומתוך ההבנה שנקודת מבט חדשה פותחת אותנו לאפשרויות חדשות.
מעבר לזה, אני מאמין גדול בפוטנציאל החיובי הקיים בכל אדם, ושואף ביחד איתך להכיר את הפוטנציאל הזה בעצמך ולהשתמש בו.
ראיית העולם שלי מעודדת ומעריכה את האומץ להסתכל על מציאות הקיום האישית והאוניברסלית - גם החלקים מעוררי החרדה וגם החלקים מלאי הפליאה והיופי. 

מה זה מפגש היכרות?

מפגש היכרות הוא מפגש שמאפשר לי להבין מה הם הצרכים שלך, והזדמנות לך ולי לקבל החלטה מושכלת האם נכון להמשיך למפגשים נוספים והתחלת קשר טיפולי.
במפגש ההיכרות את/ה מתאר/ת לי את הסיבות שבגינן את/ה מגיע/ה לטיפול ונותן/ת לי מעט רקע על עצמך. מהצד שלי, אני מסביר על הסגנון הטיפולי שלי ועל כללי היסוד של הקשר הטיפולי והמפגשים.
לפני פגישת ההיכרות ניתן גם להתייעץ טלפונית, אך אין כמו פגישת היכרות פנים אל פנים כדי לקבל רושם מושכל.

כמה זמן אורכת פגישה טיפולית?

הפגישה הטיפולית בה שנינו יושבים יחד נמשכת 50 דקות. בתום 50 הדקות את/ה יוצא/ת ואני נשאר בחדר 10 דק' נוספות כדי לעבד ולסכם את המפגש לצורך עיון וחשיבה במועד מאוחר יותר עד לפגישה הבאה. 

על מה מדברים בפגישות?

אפשר לדבר על הכל.
בסופו של דבר הקסם והייחודיות של ייעוץ וטיפול היא האפשרות לייצר מרחב בו ניתן להרגיש ולדבר על הכל. כמובן שאת/ת בוחר/ת כמה ומתי לשתף, אך תהליך משמעותי הוא תהליך שיש בו שיתוף ושותפות ולכן השאיפה היא להגיע לרמת בטחון ופתיחות בקשר שתאפשר את השיתוף.
מפגשים ראשונים נוטים, מן הסתם, להיות יותר אינפורמטיביים וזאת כדי ללמוד ולהכיר אותך ואת דרכך בעולם.

טיפול מרחוק (זום)

כמטפל אני מעדיף טיפול פנים אל פנים, ומאמין שברוב המקרים זה הטיפול היעיל ביותר. עם זאת, אני מטפל גם בזום למטופלים שמעדיפים לקיים טיפול מרחוק. במידה ואת/ה מעדיפ/ה טיפול מרחוק, ניתן לעשות זאת.

מה אם אני רוצה להפסיק את הטיפול?

בכל שלב אפשר להחליט להפסיק את הטיפול. בכל שלב ומכל סיבה. זה לגמרי לגמרי בסדר.
עם זאת, אני מציע שבמידה ומתקבלת החלטה, או ישנה התלבטות האם לסיים את הטיפול, להעלות את הנושא מול המטפל.
שתי סיבות עקריות. האחת היא שסיום (מכל סיבה שהיא) הוא קרקע פוריה מבחינה טיפולית וכדאי לתת לעצמך ולי את המתנה הזו. הסיבה השנייה היא שכדאי תמיד לדבר על הסיבות והתחושות שמובילות לקבלת ההחלטה. לעיתים, הרצון לסיים את הטיפול מעיד על נקודה חשובה בתהליך הטיפולי שכדאי לכל הפחות לברר אותה יותר לעומק.

למי מתאים טיפול אצלך? מה פרופיל המטופלים?

אני מתמחה בעבודה עם בוגרים ועם בני הגיל השלישי.

בכל מקרה, מומלץ ונכון להתקשר אליי לפני שחושבים על תחילת טיפול כדי להתייעץ. במקרים בהם תחום הטיפול הוא מאד ממוקד ודורש התמקצעות ספציפית, ואני חש שנכון יותר יהיה להפנות את הלקוח למטפל אחר, אני עושה זאת בשמחה.מה התקופה של טיפול? כמה זמן לוקח עד שמסיימים?

ישנם מספר משתנים המשפיעים על אורך הטיפול.
אורך הטיפול תלוי ברצון הלקוח, המטפל ובמטרות הטיפול. תהליך טיפולי יכול להיות קצר מועד, או לקחת חודשים רבים.
השאיפה שלי כמטפל היא לקבוע מטרות מוגדרות לטיפול, ולשאוף לענות על הצרכים שלך באופן יעיל וענייני. המטרות נבחרות ביחד וישנו שיח פתוח סביב התהליך והרצונות שלך.

מה לגבי סודיות ודיסקרטיות?

המרחב של הטיפול הרגשי הוא מרחב אינטימי, מוגן, דיסקרטי ויש לו כללים ברורים שמטרתם להגן על המטופלים ועל פרטיותם. כל מה שמדובר בחדר נשאר בחדר.
במפגש ההיכרות אני מסביר את היוצאים מן הכלל ואת האופן בו אני, כאיש מקצוע, מתייעץ עם אנשי מקצוע אחרים על תהליכים טיפוליים ללא חשיפת פרטים של מטופליי.


עלות ותשלום

מטפלים רבים מעדיפים לא לציין את מחיר המפגשים באתר, אלא רק בשיחה פרטית. אני לא שותף לדעה הזו ומאמין שכלקוח/ה את/ה רוצה לדעת מראש מה המחיר שהמטפל גובה כדי שתוכל/י להחליט האם זה מתאים לך עוד לפני שלב השיחה. מסיבה זו אני מפרסם את המחירים כאן באתר.
במידה ואת/ה חש/ה במצוקה של ממש והצורך בטיפול כרגע הוא אקוטי, אבל המצב הכלכלי לא מאפשר לשלם עבור טיפול, ניתן בהחלט להתקשר ונראה ביחד מה ניתן לעשות. אני לא חושב שאדם במצב קיצוני צריך למנוע מעצמו/ה טיפול רק בגלל שמצבו/ה הכלכלי הנוכחי אינו מאפשר.